Післяопераційний період

З моменту надходження хворого з операційної в палату починається післяопераційний період, який продовжується до виписки з лікарні. У цей період медична сестра повинна бути особливо уважна, адже від неї нерідко залежить успіх лікування.

У післяопераційний період все повинно бути спрямоване на відновлення фізіологічних функцій пацієнта, на нормальне загоєння операційної рани, на попередження можливих ускладнень.

Залежно від загального стану оперованого, виду знеболювання, особливостей операції палатна сестра забезпечує потрібне положення хворого в ліжку (піднімає ножний або головний кінець функціональної ліжка; якщо ліжко звичайна, то піклується про підголівнику, валику під ноги тощо).

Палата, куди надходить пацієнт з операційної, повинна бути провітрена. Яскраве світло в палаті неприпустимий. Ліжко потрібно поставити так, щоб було можливо підійти до хворого з усіх сторін.
Післяопераційний догляд є невід'ємною частиною хірургічного втручання. Від його якості залежить загальний результат захворювання

Категорія: Догляд за паціентом у переопераційний і післяопераційний періоди |
Переглядів: 761 | Теги: Післяопераційний період