Середній медичний працівник безпосередньо підпорядкований лікареві бригади, а в разі самостійної роботи (без лікаря) — старшому лікареві оперативного відділу, диспетчерам підстанції і напряму. На підстанції він адміністративно підпорядкований старшому фельдшерові.

Середній медичний працівник виїзної бригади зобов’язаний під керівництвом лікаря бригади подавати медичну допомогу хворим і потерпілим на місці захворювання (травми) і під час транспортування. Для цього він повинен знати вміст медичного ящика і фармакодинаміку лікарських засобів, уміти користуватися наявною на оснащенні бригад апаратурою, володіти технікою накладання транспортних шин і пов’язок, швидко орієнтуватися в різних складних ситуаціях (дорожньої транспортні події, масове отруєння і т. п.), знати дислокацію лікувальних закладів міста, райони обслуговування своєї і суміжних підстанцій, графіки чергування лікарень.

Під час роботи він повинен додержувати встановленої форми одягу, мати при собі посвідчення особи.

До початку зміни середній медичний працівник доповідає диспетчерові про своє прибуття, розписується в журналі обліку робочого часу, уточнює номер автомобіля, номер і персональний склад бригади, під розписку приймає ящик з лікарськими засобами, апаратуру та інше майно, перевіряє їх комплектність і справність апаратури, вживає заходів для поповнення засобів, яких не вистачає, перевіряє санітарний стан автомобіля і в разі потреби організовує прибирання силами своєї бригади (салон санітарного автомобіля визначається як процедурний кабінет лікувального закладу).

При виїзді на виклик середній медичний працівник допомагає водієві і лікареві відшукувати адресу і найзручніший під’їзд до місця перебування хворого чи потерпілого. При неможливості під’їхати на автомобілі він разом з лікарем повинен дійти пішки до місця виклику і подати медичну допомогу хворому, а коли є потреба в госпіталізації — організувати доставку хворого до автомобіля на носилках з участю санітара або санітара - водія.

Під час транспортування хворого середній медичний працівник перебуває в салоні автомобіля, допомагаючи лікареві у поданні необхідної допомоги. Після госпіталізації хворого він повинен оглянути салон автомобіля, щоб пересвідчитись, чи не залишив хворий своїх речей або коштовностей. Забуті речі (коштовності) мають бути здані у приймальне відділення лікарні з записом про це в карті виклику і зазначенням прізвища особи, яка прийняла речі.

Під час чергування середній медичний працівник несе особисту відповідальність за санітарний стан автомобіля, наявність і схоронність білизни, апаратури та іншого медичного оснащення.

Лікарські засоби, стерильні шприци та інші інструменти він одержує в міру потреби за рецептами, підписаними лікарем, у фельдшера, який комплектує ящики. У вільний від викликів час середній медичний працівник перебуває у приміщенні підстанції і допомагає підтримувати чистоту і порядок.

При виявленні у персоналу бригади (в тому числі у лікаря) і водія найменших ознак сп’яніння середній медичний працівник повинен негайно повідомити про це завідуючого підстанцією або старшого лікаря оперативного відділу.

Після закінчення чергування середній медичний працівник зобов’язаний перевірити наявність апаратури, шин, укладок і дрібного інвентар я, поповнити витрачені в процесі роботи кисень та закис азоту, залежно від графіка роботи — передати перелічене майно під розписку фельдшерові нової зміни або здати на зберігання, організувати прибирання салону автомобіля.