Прибувши на місце події, лікар бригади усуває всіх сторонніх осіб, стежить за тим, щоб обстановка залишалась незміненою (не допускає переставляння меблів, перекладання, прибирання ” або знищення паперів та ін,).
Потерпілому подають допомогу, але з мінімальним, викликаним тільки надзвичайною необхідністю порушенням розташування предметів на місці події.
При виявленню знарядь злочину персонал бригади вживає заходів для їх збереження до прибуття міліції або представників прокуратури у тому вигляді і на тому ж місці, де їх було виявлено, пам’ятаючи, що На знаряддях злочину, предметах, які оточують потерпілого, можуть залишитися сліди крові, відбитки пальців і т. д.
Зброю, яка на момент приїзду бригади швидкої допомоги була затиснута в руках потерпілого, залишають у тому ж вигляді. Про здачу знарядь злочину представникам органів міліції або прокуратури лікар повинен одержати розписку. Петлі, застосовані для повішення або задушення, не розв’язують, а перерізують і також залишають на місці.
У разі отруєння треба з особливою обережністю поводитись з усіма предметами, Що містять токсичні речовини або підозрілими на їх вміст, особливо якщо з діагностичною метою доводиться; визначати зовнішній вигляд і запах речовини. У деяких; випадках досить визначити запах повітря, яке видихає потерпілий.
При опитуванні потерпілого й осіб, які його оточують, треба якомога точніше з’ясувати причину та обставини, за яких заподіяні ті чи інші ушкодження.
Опитуючи хворих з явищами харчової інтоксикації, треба з’ясувати, які продуктивна думку самого хворого або осіб, що його оточують, могли стати джерелом захворювання, де ці продукти було куплено та ін. Водночас з'ясовують, чи немає у когось із тих, хто споживав ці продукти, ознак захворювання; хоча б слабких і малопомітних. Треба негайно взяти матеріал для аналізів (блювотні маси, сеча, кал та ін.).
При явно виражених ознаках біологічної смерті (трупні плями, заклякнення) труп треба зберегти в тому ж положенні. У разі потреби персонал повинен з метою встановлення факту смерті провести обстеження, навіть якщо це буде пов’язано із зміною положення трупа. Змивати плями крові і бруду категорично забороняється.
Про всі кримінальні або підозрілі на кримінальні випадки, а також у разі раптової смерті, замахові на самогубство лікар швидкої допомоги повинен негайно сповістити міліцію і старшого чергового лікаря, центральної диспетчерської з обов’язковим зазначенням у виїзній карті передачі інформації, номера телефону та прізвища особи, яка прийняла повідомлення. При госпіталізації потерпілого лікар зобов’язаний із приймального відділення лікарні повідомити старшого лікаря центральної диспетчерської, в яку лікарню госпіталізовано потерпілого.
Видача висновків про причину смерті не входить до обов’язків лікаря швидкої допомоги, оскільки тільки поверхового огляду для цього не досить.
При виявленні трупа з підозрою на насильственну смерть лікар швидкої допомоги не має права залишати місце події без дозволу співробітників міліції або прокуратури.
Якщо труп виявлено в громадському транспорті, вживають заходів для звільнення вагона (або купе), салоні автомобіля і т. д. від усіх пасажирів, за винятком осіб, залучених свідками. Тролейбус, автобус та інший вид транспорту, зупинка якого не заважає рухові, має бути зупинений біля тротуару. Лікар повинен забезпечити недоторканність трупа і чекати приїзду співробітників міліції або прокуратури.
Трамвай, метро, електропоїзд з дозволу лікаря швидкої допомоги продовжують рух за маршрутом з посадкою і висадкою пасажирів на всіх станціях (за винятком посадки і висадки у вагон або купе, в якому міститься труп) до кінцевої зупинки або станції, де бригада швидкої допомоги має дочекатися співробітників міліції або прокуратури.
Якщо виявлено померлого з ознаками насильственної смерті на вулиці, тротуарі , центральної частини міста, в районі з жвавим рухом транспорту або пішоходів та в інших громадських місцях (в установах, на платформах і станціях метро, вокзалів, у магазинах, кінотеатрах тощо), труп переносять або в розташоване поблизу окреме приміщення, виділене адміністрацією установи, підприємства, станції, вокзалу, або в салон санітарного автомобіля.
Усі відомості про кримінальні випадки можуть бути повідомлені тільки представникам міліції та адміністрації станції швидкої допомоги.