Основні післяопераційні ускладнення та засоби їх профілактики

Хірургічна операція і наркоз викликають певні зміни в органах і системах хворого, які є відповіддю організму на операційну травму. Ці зміни носять загальний характер і спрямовані на відновлення гомеостазу (сталості внутрішнього середовища). При нормальному («гладкому») перебігу післяопераційного періоду реактивні зміни виражені помірно і спостерігаються протягом 2 – 3 днів після хірургічного втручання.
 

Можливі ускладнення після операції з боку органів і систем поділяються на ранні і пізні (реабілітаційна стадія). В табл. 1 розглянуто симптоми, причини післяопераційних ускладнень і заходи щодо їх профілактики.
 

Ранні післяопераційні ускладнення виникають під час перебування хворого в стаціонарі і зумовлені операційною травмою, наслідками наркозу і вимушеним положенням пацієнта.
 

Пізні післяопераційні ускладнення можуть виникнути після виписки з лікувально-профілактичного закладу з боку органів, на яких проводилася операція (наприклад, спайкова хвороба, фантомні болі після ампутації кінцівки). З боку рани, свищі, післяопераційна грижа, келоїдний рубець. Лікування амбулаторне або хірургічне.

Категорія: Догляд за паціентом у переопераційний і післяопераційний періоди |
Переглядів: 687 | Теги: Основні післяопераційні ускладнення